VUODEN KOIRA 2016 KILPAILUN TULOKSET

VUODEN PENTU

EVK
1. Perrofan Remsirie Hermosa 46p. om. Pirjo Koppanen, Tampere
VSP
1. April Design Ululando a La Luna 36p. om. Jatta Kaskinen, Kulennoinen

PVK
1. Mimakon Daiquiri Doris 36p. om. Mia Kontkanen Kulloonkylä
2. Aquafortis Mizz Matching 10p. om. Jaana Railamaa, Nousiainen
VSP
1. Tajmadoran Heros Kiss 28p. om. Eija Suomela, Kotka

VUODEN VETERAANI

EVK
1. Zorrazo Zeus 27p. om. Eija Virtanen, Auvainen
VSP
1. Aquacrest Adiosamigos 23,5p. om. Leila Uusitalo, Oulainen

PVK
1. Tajmadoran Palmeiro 55p. om. Jaana Railamaa, Nousiainen
VSP
1. Jazzy Da Pedra Da Anixa 29p. om. Katriina Mäenpää, Nokia
2. Tajmadoran Paloma 25p. om. Marja Ollilainen, Joutsa

VUODEN KASVATTAJA

EVK
1. Kennel Perrofan 204p. om. Kirsi Alastalo, Jyväskylä
2. Kennel Aquagruaz 183p. om. Heidi Kurki, Rusutjärvi

PVK
1. Kennel Tajmadoran 199p. om. Eija Suomela, Kotka

VUODEN NÄYTTELYKOIRA

EVK
1. Weewaddle West Side Story 72,5p. om. Mira Kinnunen, Kajaani
2. Zorrazo Zeus 66p. om. Eija Virtanen, Auvainen
3. Do The Hokey Pokey De Sinkovic 33p. om. Pia Meriläinen, Vuorela
4. Dont Tell Mama De Sinkovic 32p. om. Kia Laurila, Halikko
5. Ygeia Glory N´Glamour De Zet 30p. om. Pia Meriläinen, Vuorela
6. Perrofan Ticrio Caerus 26,5p. om. Tarja Hirttiö, Jyväskylä
VSP
1. April Design Eeny Meeny Miny Mo 36p. om. Elina Pitkänen, Parkumäki
2. Ygeia Brisa Marina De Zet 28p. om. Susanna Laitala, Kalajoki
3. Aquacrest Adiosamigos 26p. om. Leila Uusitalo, Oulainen
4. Perrofan Bonominnie Giana 24p. om. Kati Ulvila, Kuopio
5. Perrofan Grandassia Fortuna 23,5p. om. Leila Uusitalo, Oulainen
6. Zorrazo XXX With Love 22,5p. om. Susanna Laitala, Kalajoki
7. Perrofan Manuminia Briana 20p. om. Kati Ulvila, Kuopio

PVK
1. Adventurer´s Dorian Gray By Alex 74p. om. Sanna Tammi, Turku
VSP
1. Jazzy Da Pedra Da Anixa 36p. om. Katriina Mäenpää, Nokia
2. Adventurer´s Emotinal Nigth 32p. om. Jaana Railamaa, Nousiainen

VUODEN AGILITYTULOKAS

EVK
1. Kuuraturren Coco Chanel 58,4p. om. Sanna Yli-Sissala, Sissala

VUODEN AGILITYKOIRA

EVK
1. Concurrido Karateca 119,2p. om. Milja Haapamäki, Tampere
2. Concurrido Cadencia 108,7p. om. Noora Haapamäki, Tampere
3. Cabravos Naranja 81p. om. Sanna Yli-Sissala, Sissala
4. Zorrazo Piblic Relations 51,2p. om. Tuulia Aherikko, Helsinki

PVK
1. Konkkaronkan Sattuman Summa 79,4p. om. Erja Hepo-aho-Havana, Oulu

VUODEN MEJÄ

EVK
1.Tulimaan Omar 170p. om. Marika Raittinen, Oripää
2. Cabravos Naranja 70p. om. Sanna Yli-Sissala, Sissala

VUODEN PALVELUSKOIRA TULOKAS

EVK
1. Gimaltavan New World 6p. om. Mari Siikanen, Tampere

VUODEN RALLYTOKO TULOKAS

EVK
1. Maravilloso Chelviz 320p. om. Mia Ravander, Tuusula
2. Aquacrest Kill Bill 304p. om. Noora Haapanen, Heinola
3. Beso Bocan Dictadorzuelo 289p. om. Päivi Ahola, Rovaniemi
4. Ran-Plan Famousballad 280p. om. Elina Salo, Vantaa
5. Kuuraturren Coco Chanel 263p. om. Sanna Yli-Sissala, Sissala
6. Concurrido Karateca 95p. om. Milja Haapamäki, Tampere

PVK
1. Tajmadoran Paloma 275p. om. Marja Ollilainen, Joutsa

VUODEN RALLYTOKOKOIRA

EVK
1. Zorrazo Huelva 321p. om. Hannele Pirttimaa, Järvenpää
2. Gotcha Chili Pepper 302p. om. Hannele Pirttimaa, Järvenpää
3. Beso Bocan Dictadorzuelo 289p. om. Päivi Ahola, Rovaniemi
4. Sandran Fuuga 284p. om. Susanne Stenfors, Myrskylä
5. Zorrazo Public Relations 275p. om. Tuuli Aherikko, Helsinki

VUODEN TOKO-KOIRA

EVK
1. Kuurakirsun Kapteeni Koukku 737,5p. om. Paula Maunu, Kemi

PVK
1. Louisa 230p. om. Saana Lindvall, Tampere

VUODEN VESIKOIRA
Hinku om.  Marja Vihantola, Parkkila 

Onnittelut kaikille!
Yhdistys ottaa palkintoon liittyen yhteyttä voittajiin.

Vesikoirat ry

Tervetuloa Vesikoirat ry:n verkkosivuille!

vesikoirat ry logo web