Pääerikoisnäyttelyn tulokset, Lohja 21.10.2017

Vesikoirat ry:n pääerikoisnäyttelyn tulokset, Lohja 21.10.2017.

Espanjanvesikoira - Spanish Waterdog (91)

Tuomari - Judge Jose Homem de Mello, Portugali - Portugal
Tuomari - Judge (Pentut - Puppies, Juniorit - Juniors) Rune Fagerström, Suomi - Finland

ROP - BOB Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
VSP - BOS Dirty Dancing De Sinkovic (Laurila Kia, Hajala)
SERT UROS - CC DOG Weewaddle Sunny Siesta (Collan Piia, Helsinki)
SERT NARTTU - CC BITCH Euphoria Wavelet (Vesanen Maarit, Helsinki)
ROP VETERAANI - BOB VETERAN Zorrazo Zeus (Virtanen Eija, Auvainen)
VSP VETERAANI - BOS VETERAN Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila, Oulainen)
ROP PENTU - BOB PUPPY Taimariz Just In Time (Kiiskinen Anu, Tuusula)
VSP PENTU - BOS PUPPY Aquagruaz Ulf Lukasson (Vento-Mikkola Asta, Kellokoski)
ROP KASVATTAJA - BOB BREEDER Weewaddle (Wessman Niina, Lohja)
ROP JÄLKELÄISLUOKKA - Zorrazo Fairytale (Sutinen Tommi, Lohja)

UROKSET:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Aquagruaz Ulf Lukasson (Vento-Mikkola Asta, Kellokoski)
2. - Taimariz Just For Fun (Jauhiainen Piia, Helsinki)
3. - Florandos Prince Of Joy (Tirkkonen Liisa, Lappeenranta)
4. - Taimariz Just A Gigolo (Hertz Anna, Espoo) 
JUNIORILUOKKA:
1. - April Design Ululando A La Luna (Kaskinen Jatta, Kulennoinen) 
2. - Weewaddle Born To Be Special (Ekblad Aila ja Wessman Niina, Lohja)
3. - Salsaver Como Galaxy (Riikonen Heli ja Riikonen Timo, Naantali)
4. - Corazones Laponia Aquella (Ruuska Sanna ja Kursu Sini, Tornio)
NUORTENLUOKKA:
1. - Perrofan Remsirio Hernando (Mäkiranta Tiia)
2. - Florandos Mi Amigo Querido (Lindberg-Meuranen Päivi ja Meuranen Veikko, Rääkkylä)
3. - Aquacrest Bang Bang (Pietilä Heidi ja Uurtola-Kahri Päivi, Helsinki)
AVOINLUOKKA:
1. - Weewaddle Sunny Siesta (Collan Piia, Helsinki)
2. - Perrofan Hönassio Dezi (Aula Teemu, Kuopio)
3. - Hilduriinan Nalle (Lepistö Mervi, Mikkeli)
4. - Weewaddle Again (Wessman Niina, Lohja)
VALIOLUOKKA:
1. - Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
2. - Aquagruaz Querido Tomillo (Huotari Anitta, Mikkeli)
3. - April Design One-Up (Koski Marja-Liisa, Parkumäki)
VETERAANILUOKKA:
1. - Zorrazo Zeus (Virtanen Eija, Auvainen)
2. - Aquagruaz Bombalero (Järvi Päivi, Klaukkala)
PARAS UROS:
1. - Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
2. - Zorrazo Zeus (Virtanen Eija, Auvainen)
3. - Weewaddle Sunny Siesta (Collan Piia, Helsinki)
4. - April Design Ululando A La Luna (Kaskinen Jatta, Kulennoinen)

NARTUT:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Taimariz Just In Time (Kiiskinen Anu, Tuusula)
2. - Lunamor Como La Flor (Kanerva Markus, Takkinen Elina ja Tammivuori Mirella, Saarentaus)
3. - Perrofan Ransuria Kelda (Siekkinen Emma, Vaajakoski)
4. - Lunamor Camino De Rosas (Kanerva Markus, Takkinen Elina ja Fält Niina, Saarentaus)
PENTULUOKKA:
1. - Weewaddle Buns N Roses (Hammari Minna)
JUNIORILUOKKA:
1. - Weewaddle Someone To Talk About (Wessman Niina, Lohja)
2. - Salsaver Casi Supersonica (Kivekäs Nea ja Kivekäs Terhi, Helsinki)
3. - April Design Una Tequila Por Favor (Pitkänen Elina ja Rautsiala Veera, Parkumäki)
4. - Perrofan Manria Ibbie (Eskel-Mustonen Tiina ja Mustonen Antti)
NUORTENLUOKKA:
1. - Euphoria Wavelet (Vesanen Maarit, Helsinki)
2. - Unika De Tierra De Olivos (Partanen Marita, Riihimäki)
3. - Mogwai Vom Hause Kristo (Sarapaltio Anu, Helsinki)
4. - Perrofan Remsirie Hermosa (Koppanen Pirjo, Tampere)
AVOINLUOKKA:
1. - Wau I Am Dali (Oksanen Kati-Helena, Vantaa)
2. - Carnada Christmas Gift (Holopainen Pirjo, Kuopio)
3. - Perrofan Bonominnie Gabriela (Eskel-Mustonen Tiina ja Mustonen Antti)
4. - Weewaddle Let's Twist Again (Kurimo Pia, Lohja)
VALIOLUOKKA:
1. - Dirty Dancing De Sinkovic (Laurila Kia, Hajala)
2. - Aquagruaz Nueva Esperanza (Ruuskanen Topi, Heinola)
3. - Villaluenga De Fraguel's (Pitkänen Elina, Parkumäki)
4. - Perrofan Bonominnie Giana (Ulvila Kati, Kuopio)
VETERAANILUOKKA:
1. - Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila, Oulainen)
PARAS NARTTU:
1. - Dirty Dancing De Sinkovic (Laurila Kia, Hajala)
2. - Euphoria Wavelet (Vesanen Maarit, Helsinki)
3. - Weewaddle Someone To Talk About (Wessman Niina, Lohja)
4. - Aquagruaz Nueva Esperanza (Ruuskanen Topi, Heinola)

KASVATTAJALUOKKA:
1. - Weewaddle (Wessman Niina, Lohja)
2. - Perrofan (Alastalo Kirsi ja Nikko Päivi, Vaajakoski)

JÄLKELÄISLUOKKA:
1. - Zorrazo Fairytale (Sutinen Tommi, Lohja)
2. - Perrofan Turcominia Adalia (Sateila Heta ja Sateila Heikki, Jyväskylä)
3. - Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila, Oulainen)

Portugalinvesikoira - Portuguese Water Dog (51)
Tuomari - Judge Jose Homem de Mello, Portugali - Portugal
Tuomari - Judge (Pentut - Puppies, Juniorit - Juniors) Rune Fagerström, Suomi - Finland

ROP - BOB Adventurer's Girl Who Knows How (Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa & Railamaa Jaana, Pori)
VSP - BOS Adventurer's Dorian Gray By Alex (Tammi Sanna & Railamaa Jaana, Turku)
SERT - CC UROS - DOG Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
SERT - CC NARTTU - BITCH Adventurer's Girl Who Knows How (Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa & Railamaa Jaana, Pori)
ROP - BOB VETERAANI - VETERAN Tajmadoran Gloria (Suomela Eija & Soilander Eija, Kotka)
VSP - BOS VETERAANI - VETERAN Tajmadoran Palmeiro (Railamaa Jaana, Nousiainen)
ROP - BOB PENTU - PUPPY Aquafortis Pandora Adventurers Box (Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen)
VSP - BOS PENTU - PUPPY Ammattimies (Mattila Juhani, Kinkomaa)
ROP - BOB KASVATTAJA - BREEDER 
ROP JÄLKELÄISLUOKKA - Adventurer's Amazing Night (Tammi Sanna, Turku)

UROKSET:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Ammattimies (Mattila Juhani, Kinkomaa)
PENTULUOKKA:
1. - Mimakon Bonus And Tip (Soininen Ulla-Maija ja Soininen Matti)
JUNIORILUOKKA:
1. - Gotcha Freeze Me (Paassilta Tea ja Paassilta Satu, Jyväskylä)
2. - Mimakon Aji Norteno (Niemi Henna, Helsinki)
3. - Adventurer's Giv'emwhathey'reaskingforbymrg (Haapanen Noora ja Railamaa Jaana, Heinola)
NUORTENLUOKKA:
1. - Hecaron Obrigado Velho (Huhtinen Minna ja Siekkinen Sirkka, Sipoo)
2. - Merediam Harwey Wallbanger (Kastelli-Sulin Johanna, Äänekoski)
AVOINLUOKKA:
1. - Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
2. - Hecaron Hrvatski Heroj (Huhtinen Minna ja Niskanen Anneli, Sipoo)
3. - Hooligan Sing And Swing (Lampinen Kari, Kiiminki)
4. - Gotcha Enferno (Mäkinen Heidi, Järvenpää)
VALIOLUOKKA:
1. - Adventurer's Dorian Gray By Alex (Tammi Sanna & Railamaa Jaana, Turku)
2. - Tajmadoran Rio Mondego (Suomela Eija, Kotka)
3. - Hecaron Hrvatski Princ (Huhtinen Minna ja Juntunen Kari, Sipoo)
4. - Hecaron Guerreiro (Huhtinen Minna ja Aarnisalo Heidi, Sipoo)
VETERAANILUOKKA:
1. - Tajmadoran Palmeiro (Railamaa Jaana, Nousiainen)
PARAS UROS:
1. - Adventurer's Dorian Gray By Alex (Tammi Sanna & Railamaa Jaana, Turku)
2. - Tajmadoran Heros Kiss (Suomela Eija, Kotka)
3. - Tajmadoran Rio Mondego (Suomela Eija, Kotka)
4. - Gotcha Freeze Me (Paassilta Tea ja Paassilta Satu, Jyväskylä)

NARTUT:
PENTULUOKKA:
1. - Aquafortis Pandora Adventurers Box (Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen)
JUNIORILUOKKA:
1. - Adventurer's Girl Who Knows How (Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa & Railamaa Jaana, Pori)
2. - Hooligan So Sweet (Nyman Hanna, Mellilä)
3. - Hooligan So Pretty (Palve Taina, Vesanka)
4. - Gotcha Fifth Element (Styrman Sari ja Kruus Roosa, Vihti)
NUORTENLUOKKA:
1. - Aquafortis Mizz Matching (Railamaa Jaana ja Kristiansen Runi, Nousiainen) 
2. - Santonja Tequila Sunrise (Tauriainen Janniina, Kuopio)
3. - Hecaron Obrigada Pedra (Huhtinen Minna ja Tamminen Sari, Sipoo)
AVOINLUOKKA:
1. - Tajmadoran Kiss Of Prada (Hokkanen Tanja ja Pilli Harri, Vantaa)
VALIOLUOKKA:
1. - Adventurer's Dashing Night (Uusitalo Ninni ja Uusitalo Anna-Kaisa, Pori)
2. - Adventurer's Emotional Night (Railamaa Jaana, Nousiainen)
3. - Tajmadoran Odessa (Hokkanen Tanja ja Pilli Harri, Vantaa)
4. - Manueline (Torniainen Juha, Torniainen Riitta ja Torniainen Juulia, Pertunmaa)
VETERAANILUOKKA:
1. - Tajmadoran Gloria (Suomela Eija ja Soilander Eija, Kotka)
2. - Merediam Mocca Moisha (Paassilta Tia, Jyväskylä)
3. - Adventurer's Amazing Night (Tammi Sanna, Turku)
PARAS NARTTU:
1. - Adventurer's Girl Who Knows How (Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa & Railamaa Jaana, Pori)
2. - Adventurer's Dashing Night (Uusitalo Ninni ja Uusitalo Anna-Kaisa, Pori)
3. - Tajmadoran Gloria (Suomela Eija ja Soilander Eija, Kotka)
4. - Aquafortis Mizz Matching (Railamaa Jaana ja Kristiansen Runi, Nousiainen)

KASVATTAJALUOKKA:
1. - Adventurer's (Railamaa Jaana ja Heikniemi Juhani, Nousiainen)
2. - Tajmadoran (Suomela Eija, Kotka)
3. - Hecaron (Roiha-Laakso Heidi ja Huhtinen Minna Alvettula)
4. - Hooligan (Koskelo Arja, Turku)

JÄLKELÄISLUOKKA:
1. - Adventurer's Amazing Night (Tammi Sanna, Turku)
2. - Tajmadoran Odessa (Hokkanen Tanja ja Pilli Harri, Vantaa)

BEST IN SHOW TULOKSET:

BIS

1. -  ESPANJANVESIKOIRA Aquacrest Magic Mike (Haapanen Noora & Uurtola-Kahri Päivi, Heinola)
2. -  PORTUGALINVESIKOIRA Adventurer's Girl Who Knows How (Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa & Railamaa Jaana, Pori)

BIS-KASVATTAJA - BREEDER

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Adventurer's (Railamaa Jaana & Heikniemi Juhani, Nousiainen)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Weewaddle (Wessman Niina, Lohja)

BIS-PENTU - PUPPY

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Aquafortis Pandora Adventurers Box (Railamaa Jaana & Kristiansen Runi, Nousiainen)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Taimariz Just In Time (Kiiskinen Anu, Tuusula)

BIS-JUNIORI - JUNIOR

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Adventurer's Girl Who Knows How (Uusitalo Ninni & Uusitalo Anna-Kaisa & Railamaa Jaana, Pori)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Weewaddle Someone To Talk About (Wessman Niina, Lohja)

BIS-VETERAANI - VETERAN

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Gloria (Suomela Eija & Soilander Eija, Kotka)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Zorrazo Zeus (Virtanen Eija, Auvainen)

BIS-JÄLKELÄISLUOKKA

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Adventurer's Amazing Night (Tammi Sanna, Turku)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Zorrazo Fairytale (Sutinen Tommi, Lohja)

BIS VSP

1. - ESPANJANVESIKOIRA Dirty Dancing De Sinkovic (Laurila Kia, Hajala)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Adventurer's Dorian Gray By Alex (Tammi Sanna & Railamaa Jaana, Turku)

Eniten kasvatteja ilmoittanut kasvattaja
1. - ESPANJANVESIKOIRA Kennel Perrofan (Alastalo Kirsi ja Nikko Päivi, Vaajakoski)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran (Suomela Eija, Kotka)

Kennelliitto tulee palkitsemaan Vuolasvirta-palkinnolla Kirsi Alastalon ja Päivi Nikon Perrofan kennelistä joulukuussa Helsingissä. Vesikoirat ry antoi heille oman muistamisensa pääerikoisnäyttelyssä. 

Onnea kaikille!
Kiitos kaikille näyttelyyn osallistuneille!

Täältä löytyvät loput tulokset sekä kaikkien näyttelyyn osallistuneiden koirien arvostelut.

Jos tuloksissa on joku väärin tai on puutteita, niin ilmoitatko osoitteeseen heta.sateila(at)vesikoirat.fi, niin korjataan virheellinen tulos.

Vesikoirat ry

Tervetuloa Vesikoirat ry:n verkkosivuille!

vesikoirat ry logo web