Vesikoirat ry:n pääerikoisnäyttelyn tulokset 5.6.2016, Himos, Jämsä.

Espanjanvesikoira - Spanish Waterdog (43)
Tuomari - Judge Jose Miguel Doval Sanchez, Espanja - Spain

ROP - BOB Ygeia Brisa Marina De Zet (Laitala Susanna) 
VSP - BOS Weewaddle West Side Story (Kinnunen Mira)
SERT UROS - CC DOG Perrofan Ticrio Caerus (Hirttiö Mika ja Hirttiö Tarja)
SERT NARTTU - CC BITCH Zorrazo XXX With Love (Laitala Susanna)
ROP VETERAANI - BOB VETERAN Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila)
ROP PENTU - BOB PUPPY Perrofan Remsirie Hermosa (Koppanen Pirjo ja Koppanen Emma)
VSP PENTU - BOS PUPPY Perrofan Remsirio Hugo (Linna Sari ja Linna Sami)
ROP KASVATTAJA - BOB BREEDER Perrofan (Alastalo Kirsi)

UROKSET:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Perrofan Remsirio Hugo (Linna Sari ja Linna Sami)
2. - Perrofan Remsirio Hernando (Mäkiranta-Säisä Tiia)
3. - Perrofan Remsirio Honorato (Karvonen Suvi-Maria)

JUNIORILUOKKA:
1. - Focker De Sinkovic (Nattila Kristiina ja Nattila Petri)
2. - Caraydan Rhodanthe (Heiliö Tiina)
3. - Maravilloso Lamer (Hänninen Nea ja Kekkonen Karel)
4. - Sano Bolero Whatsapp (Kovanen Anna-Liisa)
AVOINLUOKKA:
1. - Perrofan Ticrio Caerus (Hirttiö Mika ja Hirttiö Tarja)
2. - Santonja Logan Wolverine (Tolvanen Merja)
3. - Hornillos De Fraguels (Rutherford Erika ja Samaletdin Kamile)
VALIOLUOKKA:
1. - Weewaddle West Side Story (Kinnunen Mira)
2. - Aquacrest Magic Mike (Kahri Katariina, Haapanen Noora, Uurtola-Kahri Päivi)
3. - April Design Avalanche (Kuusela Katja)
4. - Ygeia Glory N' Glamour De Zet (Meriläinen Pia)
PARAS UROS:
1. - Weewaddle West Side Story (Kinnunen Mira)
2. - Aquacrest Magic Mike (Kahri Katariina, Haapanen Noora, Uurtola-Kahri Päivi)
3. - Perrofan Ticrio Caerus (Hirttiö Mika ja Hirttiö Tarja)
4. - April Design Avalanche (Kuusela Katja)

NARTUT:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Perrofan Remsirie Hermosa (Koppanen Pirjo ja Koppanen Emma)
2. - Perrofan Remsirie Helena (Willman Veera ja Willman Salla)
JUNIORILUOKKA:
1. - Zorrazo XXX With Love (Laitala Susanna)
2. - Esmero Electric Barbella (Juntunen Minna ja Heiskanen Matti)
3. - Sano Bolero Youtube (Mikkonen Johanna)
4. - Carnada Christmas Joy (Lindberg-Meuranen Päivi ja Meuranen Veikko)
NUORTENLUOKKA:
1. - Perrofan Grandassia Fortuna (Uusitalo Leila)
2. - Canes Marinos Caramelo (Männistö Sirpa)
3. - Perrofan Bonominnie Giana (Ulvila Kati ja Korhonen Sami)
4. - Perrofan Aatupippie Estelita (Kynnäs Kati)
AVOINLUOKKA:
1. - Pacoritas Daadaa (Nykänen Hanna)
2. - Taimariz Golden Touch (Vesanen Maarit ja Kaakkolahti Sanni)
3. - Rodripiz Adele Artista (Pietiläinen Riitta)
4. - Cabravos Red Drama (Lindberg-Meuranen Päivi ja Meuranen Veikko)
VALIOLUOKKA:
1. - Ygeia Brisa Marina De Zet (Laitala Susanna)
2. - Perrofan Manuminia Briana (Ulvila Kati ja Korhonen Sami)
3. - Zorrazo Quality (Tervonen Anneli)
4. - Perrofan Turcominia Adalia (Sateila Heta ja Sateila Heikki)
VETERAANILUOKKA:
1. - Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila)
PARAS NARTTU:
1. - Ygeia Brisa Marina De Zet (Laitala Susanna)
2. - Zorrazo XXX With Love (Laitala Susanna)
3. - Perrofan Grandassia Fortuna (Uusitalo Leila)
4. - Canes Marinos Caramelo (Männistö Sirpa)

KASVATTAJALUOKKA:
1. Perrofan (Alastalo Kirsi)

 

Portugalinvesikoira - Portuguese Water Dog (50)
Tuomari - Judge Anne Buvik, Norja - Norway

ROP - BOB Claircreek Lusitano Sir Elliot (Suomela Eija)
VSP - BOS Adventurer's Dashing Night (Uusitalo Ninni)
SERT - CC UROS - DOG Claircreek Lusitano Sir Elliot (Suomela Eija)
SERT - CC NARTTU - BITCH Santonja Chivas Regal (Samaletdin Kamile)
ROP - BOB VETERAANI - VETERAN Tajmadoran Paloma (Ollilainen Marja)
VSP - BOS VETERAANI - VETERAN Tajmadoran Palmeiro (Railamaa Jaana)
ROP - BOB PENTU - PUPPY Lumikristallin Gumma Gebardi (Lahdenperä Tuuli)
VSP - BOS PENTU - PUPPY Mimakon Daiquiri Doris (Kontkanen Mia)
ROP - BOB KASVATTAJA - BREEDER Hecaron (Huhtinen Minna)

UROKSET:
PENTULUOKKA:
1. - Lumikristallin Gumma Gebardi (Lahdenperä Tuuli)
2. - Merediam Harwey Wallbanger (Kastelli-Sulin Johanna)
3. - Adventurer's Fiddleplayer By Mr G (Järvinen Anne ja Railamaa Jaana)
4. - Mimakon Deluxe Dude (Lemmetty Johanna)
JUNIORILUOKKA:
1. - Mimakon Sparkling Chenet (Kontkanen Mia)
2. - Mimakon Sparkling Beringer (Erkkilä Krista)
NUORTENLUOKKA:
1. - Claircreek Lusitano Sir Elliot (Suomela Eija)
2. - Adventurer's End Of Discussion By Mr G (Samaletdin Kamile ja Railamaa Jaana)
AVOINLUOKKA:
1. - Hecaron Hrvatski Kralj (Huhtinen Minna ja Niskanen Anneli)
2. - Hecaron Hrvatski Heroj (Niskanen Anneli)
3. - Mimakon Just Once One Legend (Toropainen Viivi)
VALIOLUOKKA:
1. - Tuhannen Tähden Johan Pomppas (Paassilta Tea, Nevala Päivi ja Paassilta Satu)
2. - Aquafortis Energizer (Railamaa Jaana ja Kristiansen Runi)
3. - Santonja Smokey Joe (Rutherford Erika ja Samaletdin Kamile)
4. - Hecaron Hrvatski Princ (Huhtinen Minna ja Juntunen Kari)
VETERAANILUOKKA:
1. - Tajmadoran Palmeiro (Railamaa Jaana)
PARAS UROS:
1. - Claircreek Lusitano Sir Elliot (Suomela Eija)
2. - Tuhannen Tähden Johan Pomppas (Paassilta Tea, Nevala Päivi ja Paassilta Satu)
3. - Aquafortis Energizer (Railamaa Jaana ja Kristiansen Runi)
4. - Santonja Smokey Joe (Rutherford Erika ja Samaletdin Kamile)

NARTUT:
PIKKUPENTULUOKKA:
1. - Aquafortis Mizz Matching (Railamaa Jaana ja Kristiansen Runi)
PENTULUOKKA:
1. - Mimakon Daiquiri Doris (Kontkanen Mia)
2. - Tajmadoran Kiss And Hug (Rautiainen Nina ja Rautiainen Jarkko)
3. - Adventurer's Fascinating Night (Samaletdin Kamile ja Railamaa Jaana)
4. - Merediam Hypnotic Margarita (Kovanen Anu)
JUNIORILUOKKA:
1. - Mimakon Sparkling Fresita (Kontkanen Mia)
NUORTENLUOKKA:
1. - Tajmadoran Rio Vouga (Vuorenmaa Katariina ja Vuorenmaa Tapio)
2. - Mimakon Kiss A Wish (Jousa Susanna)
AVOINLUOKKA:
1. - Santonja Chivas Regal (Samaletdin Kamile)
2. - Aplicado Sirensong Bella Coola (Kovanen Anu)
3. - Hecaron Hrvatska Dijamant (Huhtinen Minna)
4. - Fiona (Hyvönen Riitta)
VALIOLUOKKA:
1. - Adventurer's Dashing Night (Uusitalo Ninni)
2. - Tajmadoran Orkidea (Ollilainen Marja)
3. - Tajmadoran Jarode (Soilander Eija)
VETERAANILUOKKA:
1. - Tajmadoran Paloma (Ollilainen Marja)
2. - April Fool's Xtempore Amore (Kovanen Anu)
3. - Jazzy Da Pedra Da Anixa (Mäenpää Katriina)
PARAS NARTTU:
1. - Adventurer's Dashing Night (Uusitalo Ninni)
2. - Tajmadoran Orkidea (Ollilainen Marja)
3. - Tajmadoran Jarode (Soilander Eija)
4. - Santonja Chivas Regal (Samaletdin Kamile)

KASVATTAJALUOKKA:
1. - Hecaron (Huhtinen Minna)
2. - Tajmadoran (Suomela Eija)

 

BEST IN SHOW TULOKSET:

BIS 

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Claircreek Lusitano Sir Elliot (Suomela Eija)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Ygeia Brisa Marina De Zet (Laitala Susanna)

BIS-KASVATTAJA - BREEDER

1. - ESPANJANVESIKOIRA Perrofan (Alastalo Kirsi)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Hecaron (Huhtinen Minna)

BIS-PENTU - PUPPY

1. - ESPANJANVESIKOIRA Perrofan Remsirie Hermosa (Koppanen Pirjo)
2. - PORTUGALINVESIKOIRA Lumikristallin Gumma Gebardi (Lahdenperä Tuuli)

BIS-VETERAANI - VETERAN

1. - PORTUGALINVESIKOIRA Tajmadoran Paloma (Ollilainen Marja)
2. - ESPANJANVESIKOIRA Aquacrest Adiosamigos (Uusitalo Leila)

 

Jos tuloksissa on joku väärin tai on puutteita, niin ilmoitatko osoitteeseen heta.sateila(at)vesikoirat.fi, niin korjataan virheellinen tulos.